Notice: Undefined property: stdClass::$value in /home/html/multi_150907/kwoon.sk/administrator/components/com_convertforms/ConvertForms/FieldChoice.php on line 45

Notice: Undefined property: stdClass::$value in /home/html/multi_150907/kwoon.sk/administrator/components/com_convertforms/ConvertForms/FieldChoice.php on line 57

Notice: Undefined property: stdClass::$value in /home/html/multi_150907/kwoon.sk/administrator/components/com_convertforms/ConvertForms/FieldChoice.php on line 59

Kung Fu pre Deti

sm01 deti    sm02 deti    sm03 deti 

Kung fu pre deti "TIGER A DRAK" (pravidelná výučba). 

Všeobecný fyzický rozvoj, rôzne techniky kung-fu, formy a hry určené pre deti od 6 do 13 rokov. Samozrejmosťou je posilňovanie morálnych vlastností. Prostredníctvom modernej pedagogiky a tradičnej výučby pozitívne vplývame na vývoj dieťaťa, najmä na vytrvalosť, pozornosť a sebadôveru.

⏬⏬⏬⏬⏬ 

 Mám záujem prihlásiť dieťa a skušobný tréning ZADARMO 

⏬⏬⏬⏬⏬

Tento vek je zásadný pre stabilizáciu a rozvoj osobnosti a samozrejme pre osvojenie si všeobecných pohybových zručností. Deti môžu po absolvovaní týchto kung fu tried nadviazať a pokračovať cvičením pre dospelých. Základom je výučba v duchu 5 zvierat - tiger, žeriav, leopard, had a drak.

Osnova cvičení pre deti napríklad obsahuje: ručné formácie, postoje, kroky, kopy, skákanie, pády, formy, sebaobranu pre mládež, hry pre koordináciu, obratnosť. Ďalej takisto pre rozvoj reflexov, presnosti a pod. . Deti sú vedené k posilovaniu morálnych vlastností, napr. samostatnosť, odriekanie, rešpekt, poriadok a poctivosť.

 

Detská skupina „Tiger“

Začína vo veku 6 rokov a ponúka výučbu až do 9. roku života. Dôležitým prvkom tu je vypestovanie návyku k zodpovednosti formou pravidelnej účasti na tréningoch. Cvičenie je založené na rozvoji telesných a motorických schopností detí. Pomocou telesnej prípravy v našej škole a paralelne klasickej formálnej výučby žiak dokáže lepšie koordinovať aspekty telo a myseľ. Okrem klasického bojového programu sa tu bude žiak učiť prvky z oblasti sebaobrany a riešiť zvláštne situácie z detských ihrísk a školských dvorov, nielen technicky ale i psychicky. Zvláštny fitness program a rôzne prvky typických zvieracích štýlov Kung-Fu sú tiež súčasťou tejto skupiny.

Skupinu „Drak“

Môžu navštevovať deti od 10 rokov až po 13. rok života. Obsah a spôsob výučby sú podobné ako pri skupine „Tiger“. Avšak tu sa vyžaduje, aby žiak svoje doterajšie získané schopnosti dokázal ešte viac prehĺbiť a zúročiť. Pracuje sa aj na zvyšovaní sebadôvery medzi spolužiakmi a schopnosti vedieť sa presadiť a pracovať v kolektíve. Pridané sú ďalšie sebaobranné riešenia špecifických situácií, ktoré môžu deti v tomto veku postretnúť. Jedná sa najmä o zneužívanie respektíve šikanovanie spolužiakmi, staršími deťmi alebo dospelými.

 

 Mám záujem prihlásiť dieťa a skušobný tréning ZADARMO 

Kto vedie kurz?

 

janh Ing. Ján Hvizdoš.

Bojovým umeniam sa venuje od r. 1986. V roku 1992 spoznal čínske efektívne bojové umenie VingTsun, určené na rýchle a účinné riešenie sebaobrany.

✔ Od roku 1996 vyučuje VingTsun a

✔ od roku 1998 Escrimu, filipínske bojové umenie so zbraňami.

✔ Absolvoval množstvo školení v oblasti bojových umení, sebaobrany či bezpečnosti doma ale najmä v zahraničí.

✔ Má štátnice z pedagogického minima

✔ Má za sebou 10. ročnú prac ako pedagóg  (stredná, vysoká škola, kurzy, školenia...

✔ Taktiež bol hosťom a spolu-autorom článku na 1. medzinárodnej konferenciu o bojových umeniach v Poľsku.

✔ Je akreditovaný od Ministerstva školství ČR, mládeže a tělovýchovy ako oficiálny inštruktor sebaobrany.

✔ Je člen svetovej Hong Kong Ving Tsun Athletic Association 

✔ V súčastnej dobe vyučuje v svojich školách bojových umení v Prešove a Košiciach, kde sa venuje dospelým, deťom a mládeži.

✔ Spolupracuje a vyučuje s Orient-akadémiou so sídlom v Spišskej Novej Vsi (kde okrem iného v roku 1997 otvoril svoju prvú profesionálnu školu bojového umenia WingTsun.

✔ V neposlednej dobe sa zaoberá a vyučuje tradičnú lukostreľbu,

✔ taktiež sa zaoberá športovou a sebaobrannou streľbou z krátkych aj dlhých strelných zbraní.

 

⏬⏬⏬⏬⏬

 

 

Kung Fu pre Deti

Všeobecný fyzický rozvoj,  rôzne techniky kung-fu, formy a hry určené pre deti od 6 do 13 rokov.
S
amozrejmosťou je posilňovanie morálnych vlastností.
Prostredníctvom modernej pedagogiky  a tradičnej výučby pozitívne vplývame na vývoj dieťaťa, najmä na vytrvalosť, pozornosť a sebadôveru.